$  27.130 UAH /  27.400 UAH  30.680 UAH /  31.000 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukrayna’nın Antalya Konsolosluğu resmen açıldı

Ukrayna’nın Antalya Konsolosluğu resmen açıldı.

Antalya Konsolosluğu, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko’nun katıldığı törenle açıldı.

Törene Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Büyükelçi Andrii Sybiha, Antalya’da yaşayan Ukrayna vatandaşları ile çok sayıda davetli katıldı. Açılışta Ukrayna’nın yerel müzikleri çalındı. Cumhurbaşkanı Poroşenko, Ukraynalılar tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. İstiklal Marşı ve Ukrayna milli marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan Poroşenko, daha öncesinde Ukraynalıları selamladı. Program öncesi ise minikler Ukrayna Cumhurbaşkanı’na ülkenin geleneksel ekmeğini takdim etti.

Cumhurbaşkanı Poroşenko, Türkiye’nin Ukrayna’nın toprak bütünlüğünün bozulmasına müsaade etmeyeceğini belirterek, Türkiye hükümetine teşekkürlerini iletti. Çipli kimliklerle iki ülke arasındaki seyahatlerin kolay bir şekilde gerçekleştiğini ifade eden Poroşenko, Antalya’da açılan başkonsolosluğun Ukraynalılar için çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

 

Türk ve Ukrayna vatandaşlarının da katıldığı tören ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunan Poroşenko, ‘Antalya’da Ukrayna konsolosluğunu açıyoruz. Bu sene 1,3 milyondan fazla Ukraynalı Türkiye’ye geldi.Bunlardan 800 bini Antalya’ya geldiler.’ diye konuştu.

Poroşenko, konuşmasında konsolosluk personeline başarılar dilerken, Antalya’da konsolosluk açılmasının, Ukraynalı diplomatlarında bu şehirde düzenlenen uluslararası etkinliklere daha sık katılmaları için fırsat olduğunu sözlerine ekledi.

 

Korrespodnent-Haberler.com

Korrespondent

 

 

 

 

 

 

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.