$  27.850 UAH /  28.250 UAH  31.720 UAH /  32.180 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ulusal polis açıkladı, yabancılara yönelik ‘göçmen operasyonu’ başlatıldı, hedef suça karışan yabancılar

Ukrayna’da, yabancı ülke vatandaşlarına yönelik ‘göçmen’ adıyla bir operasyon başlatıldı.

Ukrayna Milli Polisi’nin yanı sıra Göçmen Bürosu ve Sınır Muhafızları’nın da katıldığı operasyonun, Ukrayna’da yaşayan ve suça karışmış yabancı ülke vatandaşlarına yönelik olduğu bildirildi.

Tüm ülkede yürütülecek operasyonun ne zaman sona ereceği hakkında bir açıklama yapılmazken, kanun kaçağı yabancıların yakalanmasına yönelik çalışmalar yürütüleceği kaydedildi.

Hedef suça karışan yabancılar

Öte yandan konu ile ilgili olarak bir televizyon kanalında açıklamlarda bulunan Ukrayna İçişleri Bakan Danışmanı Zoryan Şkiryak, ‘göçmen’ operasyonun sadece suça  karışmış yabancıları kapsayacağını, ülkede çalışan yabancılar ile Ukrayna’ya turistik amaçla gelen kişilerler hiçbir ilgisinin bulunmadığını söyledi.

Şkiryak konuşmasında,ülke sınırlarında biometrik kontrol yapılmakta olduğunu, tüm giriş çıkış noktalarının Interpol veri tabanına bağlı olduğunun altını çizerken, Avrupa’nın yanı sıra bir çok ülkenin güvenlik güçleri ile işbirliği içinde olduklarını hatırlattı.

Ukrayna Ulusal Polis Teşkilatı (Natspolitsia), ülkedeki kriminal durumun kötüleşmesinde rol, olan yabancıların yakalanması için ‘göçmen – migrant’ isimli bir operayon başlattıklarını duyurmuştu.

censor

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.