$  27.000 UAH /  27.200 UAH  30.250 UAH /  30.700 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Yabancı ülke vatandaşları Ukrayna’ya nası girecek? Yeşil ve kırmızı ülke uygulaması gündemde

Uluslararası seferleri başlatmaya hazırlanan Ukrayna’da, yabancı ülke vatandaşları için ‘yeşil’ ve ‘kırmızı’ ülke uygulaması planlanıyor.

Ukrinform’un haberine göre, dün kameraların karşısına geçen Ukrayna Sağlık Bakanı Maksim Stepanov, yabancı ülke vatandaşlarının geldikleri ülkelere göre sınıflandırılmasının düşünüldüğünü söyledi.

Ukrayna’ya girişlerde, yeşil ve kırmızı ülke uygulamasının hayata geçirilmesinin gündemde olduğunu ifade eden Bakan Stepanov, kırmızı ülkelerden gelen yabancıların 14 gün karantinada kalacaklarını bildirdi.

Sağlık Bakanı Maksim Stepanov,

“Ukrayna’ya gelişlerde kırmızı ve yeşil bölge uygulaması seçeneceğini düşünüyoruz. Kırmızı bölge, salgın durumunun Ukrayna’dan daha kötü olduğu ülkeler. Yeşil bölge ise, durumun Ukrayna’dakiyle aynı veya daha iyi olduğu ülkeler. Bunlar bizim şu andaki düşüncelerimiz, henüz karar vermedik, zamanı gelince uygun bir karar verilecek. ‘

‘Kırmızı bölge ile ilgili olarak, onların (“kırmızı bölge” ülkelerinden gelen vatandaşların) 14 gün boyunca kendi kendine tecrit edilmesi gerektiğine inanıyoruz. “Yeşil bölge” den gelen insanlar, yani salgın durumunun Ukrayna’dan daha iyi olduğu ülkeler, kendi kendine tecrit halinde kalmaya ihtiyaç duymayacaklar’. ifadelerini kullandı.

Bir süre önce bazı şehirler için iç hat uçuşlarını başlatan Ukrayna yönetimi, 15 Haziran’dan itibaren uluslararası uçuşlara izin vermeyi planlıyor.

https://www.ukrinform.ru/rubric-society/3042618-stepanov-rasskazal-o-trebovaniah-k-inostrancam-kotorye-budut-pribyvat-posle-otkrytia-neba.html

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.