$  27.700 UAH /  28.000 UAH  31.520 UAH /  31.870 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Yatsenyuk: “Kırım’daki sorun siyasi olmaktan çıkıp askeri bir hal alıyor”

yatsenyuk konusma 2Kırım’ın Rusya’ya “bağlanmasını” öngören anlaşmayı yorumlamak üzere bugün bir basın toplantısı düzenleyen Ukrayna Geçici Devlet Başkanı ve Parlamento Başkanı Aleksandır Turçinov ve Ukrayna Başbakanı Arseny Yatsenyuk’tan çarpıcı açıklamalar…

Interfax Haber Ajansı’nın haberine göre, 18 Mart günü Kiev’de ortak bir basın toplantısı düzenleyen Turçinov ve Yatsenyuk, Rusya’nın  adımını değerlendirdiler.

“Sorun askeri çatışmaya dönüşüyor”

Kırım’da yaşanan siyasim krizin artık askeri bir çatışmaya dönüşmekte olduğunu kaydeden Başbakan Arseny Yatsenyuk,  Ukrayna askerlerine yönelik silahlı saldırılar düzenlenmekte olduğunu bildirdi.

Budapeşte Anlaşması’nın tarafları garantör devletler İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya’nın savunma bakanları ile birlikte acilan bir komisyon kurulması gerektiğini söyledi.

“Çok tehlikeli bir adım”

Toplantıda bir konuşma yapan  Ukrayna Geçici Devlet Başkan ve Parlamento Başkanı Aleksandır Turçinov ise Kırım’ın Rusya’ya bağlanmasına ilişkin anlaşmayı, çok tehlikeli bir adım olarak nitelendirdi.

Rusya’nın faaliyetlerini Avrupa ve dünyadaki durumu istikrarsızlaştırma girişimi” olarak değerlendiren Turçinov, yaşananların kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Aleksandır Turçinov, “bu bizim için hiçbir hukuksal geçerliliği olmayan, ancak sadece Ukrayna’yı değil, Avrupa’yı ve dünyayı tehlikeye atan çok tehliklei bir adım. Ukrayna ve uygar dünya hiçbir zaman Ukrayna topraklarının ilhak edilmesini kabul etmeyecektir” dedi.

http://interfax.com.ua/news/political/196616.html

http://interfax.com.ua/news/general/196639.html

http://www.unian.net/politics/897926-yatsenyuk-zayavil-chto-konflikt-s-rf-pereshel-v-voennuyu-stadiyu-i-prosit-sobrat-komissiyu.html

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.