$  24.700 UAH /  24.950 UAH  27.100 UAH /  27.500 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

23 Nisan coşkusu bir Ukrayna köyünde, ‘bu bayram dünyanın tüm çocuklarının’

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı.

Ukrayna ise 23 Nisan coşkusu, Kiev yakınlarındaki küçük bir köyde kameralara yansıdı.

Kiev Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Ekrem Kalan ve EkoAvrasya Ukrayna Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Çıkın’ın katıldığı etkinlikte Ukraynalı miniklerle birlike 23 Nisan kutlandı

İki okuldaki 192 öğrencinin katıldığı 23 Nisan Bayramı’nda, öğrenciler Türk ve Ukrayna bayrakları taşıdılar. Çocuklara 23 Nisan nedeniyle armağanlar verilirken, öğrenciler hazırladıkları gösterileri sundular.

Atatürk bugünleri görmüştü

23 Nisan etkinliğinde bir konuşma yapan Kiev Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Ekrem Kalan, çocukların geleceğimiz olduğunu, bu gerçeği ise Atatürk’ün uzun zaman önce gördüğünü söyledi. Ekrem Kalan bugünün sadece Türk çocukları için tüm dünya çocukları için de bir bayram günü olduğunun altını çizdi.

Dünyanın tüm çocuklarının bayramı

Inter Consulting and Trade Yönetim Kurulu Başkanı ve EkoAvrasya Ukrayna Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Çıkın ise, yaptığı konuşmada, ’23 Nisan herkesin bayramı, ancak ne yazıkki bazı insanlar kendi çocuklarının bayramı olan bu güzel günü; 23 Nisan’ı önemsemiyor. Bu bayram tüm çocuklarındır. 23 Nisan çocuklar için herşeyi çağrıştırır, onlara çocuk olduklarını ve özgür olduklarını hatırlatır. Dünya üzerindeki tüm çocukların yüzlerinden gülümseme eksik olmamalı’ dedi.

UkrTurk

 

 

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.