$  26.650 UAH /  26.850 UAH  29.700 UAH /  30.150 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Altyapı Bakanı; Ukrayna’da toplu taşıma üç etapta başlayacak

Ukrayna’da karantina önlemleri hafifletilmeye devam ediyor.

Günlük iyileşen hasta sayısının, yeni hasta sayısını geçmeye başladığı ülkede, toplu taşıma hizmetlerinin yeniden başlaması tartışılıyor.

Telegram hesabından açıklamalarda bulunan Ukrayna Alt Yapı Bakanı Vladislav Krikliy, topu taşıma hizmetlerinin kademeli olarak başlaması için Sağlık Bakanlığı ile görüşmeler yaptıklarını söyledi.

İnsaların işlerine maksimum güvenlik altında gidebilmelerini hedeflediklerini ifade eden Kirikliy, toplu taşımanın üç etapta yeniden başlayacağını bildirdi.

Ukrayna Alt Yapı Bakanı Vladislav Krikliy, yayımladığı görselde etapları şöyle sıraladı:

– İlk aşamada, şehir içi ulaşım (minibüsler hariç) ve banliyö (aynı bölge içinde) trenlerinin yanı sıra, iç hat uçuşları ve kısmen demiryolu seferlerini başlatılacak. Elektrikli trenlerin (Elektriçka) % 50’si yoğun saatlerde çalışacak. Ayrıca Intercity ve Gece Ekspresi kategorisinde bulunan uzun mesafeli 42 tren seferini başlatılacak.

– İkinci aşamada, bölgeler arası ve uluslararası karayolu taşımacılığına izin verilecek. Gün ışığında çalışacak tüm banliyö trenleri ile sezonluk olanlar (yaz aylarında ve bayram dönemlerinde sayıları arttırılanlar kastediliyor) hariç, tüm yolcu trenlerinin çalışması planlanıyor.

– Üçüncü aşamada, sezonluk tren seferlerinin yanı sıra, uluslararası hava ve demiryolu bağlantılarının açılması öngörülüyor.

Yolcuların ve ulaşım personelinin kişisel koruyucu ekipman kullanmaları zorunlu olacak. Ayrıca sıcaklık taraması ve ulaşım tesislerinin (havaalanları, istasyonlar, vb.) dezenfeksiyonu yapılacak.

Öte yandan, Alt Yapı Bakanı Vladislav Krikli, “Uluslararası uçuşların yeniden başlayacağı ülkeleri belirlemek için, hava yolu şirketleri ve Dışişleri Bakanlığı ile çalıştıklarını bildirdi.

https://web.telegram.org/#/im?p=@vladyslavkryklii

Ukrturk.net

 

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.