$  23.350 UAH /  23.600 UAH  25.900 UAH /  26.300 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

ASELSAN telsizleri Ukrayna ordusu tarafından kullanılmaya başlandı

Panzer Sivers’in Operasyon Komutanlığı “Kuzey” Tugayı, ilk kez Türk VHF telsizleriyle donatıldı.
Kuzey Askeri Bilgi Portalı’nın raporuna göre Ukrayna ordusunun ”Kuzey” Tugayı’nın tanklarına ve zırhlı araçların a kurulan yabancı iletişim sistemi ergonomi ve yönetim fonksiyonlarının yetenekleriyle ilgili tüm gereklilikleri karşılıyor.

“Türk mühendislerinin işbirliği çerçevesinde çözdüğü görevler; telsiz teçhizatlarının standart DMR (Dijital Mobil Radyo) ile desteklenmesi ve bu istasyonların Motorola ile donatılmış Ukrayna birimleri ile operasyonel etkileşimi sağlaması.”

“ASELSAN” şirketinin VHF ürün yelpazesinin radyo sistemleri, 2017 yazında Ukrayna’da açılan ihalede Silahlı Kuvvetlerin karşılaştırmalı testlerinde kazanan şirket oldu. Aynı yılın sonbaharında, şirketin eğitim merkezi Kiev’de açıldı. Bu süre zarfında, Ukrayna ile ASELSAN’ın liderliği arasında hem ortak üretimin yapılmasına yönelik hem de teknoloji transferini içeren bir dizi işbirliği anlaşması imzalandı.

Ukrayna ile yapılan anlaşmanın ayrıntıları daha önce ASELSAN tarafından basınla paylaşılmıştı.

ASELSAN Telsizlerinin Ukrayna’da Üretilmesi
ASELSAN ve Ukrayna STE firması arasında ASELSAN askeri telsiz ve iç konuşma sistemlerinin Ukrayna’da üretilmesi için mutabakat muhtırası imzalanmıştı.

İmzalar, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün ve STE Genel Direktör Vekili Vladislav Belbas tarafından atılmıştı.

​09-12 Ekim 2018 tarihleri arasında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen Arms & Security Fuarına ASELSAN; Radar Sistemleri, Askeri ve Profesyonel Telsiz ailesi, elektro optik sistemler ve uzaktan komutalı silah sistemleri ile katılmıştı.

Defenceturk 

Ata Ahmet Kökçü

Ukraynaca Kaynak Ukr-Ayna.com

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.