$  26.800 UAH /  27.000 UAH  29.450 UAH /  29.950 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

ATAGala bu hafta düzenleniyor, gecenin geliri ‘küresel ısınma ile mücadele için kullanılacak’

Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kiev’de bu hafta düzenlenecek etkinlikle anılacak.

Ukrayna ilk kez düzenlenecek ‘ATAGala’ isimli etkinlik Kiev’deki Hilton Otel’inde gerçekleştirlecek.

Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına adanan etkinliğe, Ukrayna’daki Türkler ile diplomatik misyon temsilcilerinin de ilgi gösterdiği bildirildi.

Bir ay önce ilan edilen ATAGala’nın biletleri tükenirken, organizasyon komitesinden yapılan açıklamada, gecenin içeriği hakkında bilgi verildi.

Akşam yemeği, erkekler için siyah ‘frag’ ve kadınlar için ise uzun siyah elbisinin öngörüldüğü ‘black tie’ şartı aranırken, bu koşulun Atatürk’ün giyim ve toplantı tarzına verdiği öneme atıfta bulunmayı hedeflediği bildirildi.

Türkiye’nin tanınmış sanatçıları Ege ve Erkut Sezer’in sahne alacağı gecedece, klasik düet,performansları da sergilenecek.

Toplanan yardım küresel ısınma ile mücadele için kullanılacak

Organizasyon komitesinde yapılan açıklamada,  ozon tabakasının restorasyonunu başlatmanın en etkili yollarından biri olarak ağaç dikmek gösterilirken, bu yolla yalnızca küresel ısınma ile mücadele etmekle kalınmayıp, aynı zamanda dünyaya verilen hasarın onarıma kaktıda bulunulmasının hedeflendiğinin altı çizildi.

Açıklamada, 2019 yılında, Amazon, Sibirya ve Kaliforniya’da trajik büyük orman yangınları hatırlatılırken, dünyanın akciğerleri ve filtreleri olarak çalışan bu tür büyük doğal kaynak kayıplarının  insanlık tarafından onarılması gerektiği ifade edildi.

Açıklamanın devamında şöyle denildi:
‘Silicon Valley milyarderleri geçtiğimiz günlerde #TeamTrees girişimi’ne katılarak en çok kimin ağaç diktiğini görmek için bir yarışma düzenledi: 1 milyon dolar bağış yapan Elon Musk, Twitter, Spotifay ve YouTube’un CEO’ları bu girişimi destekledi.

‘İnsanlık, gelecek nesillerden önce temiz bir hava bırakmak konusunda yeterli bilince sahip değil. Bu yüzden AtaGala’nın hayırsever yemeği, doğanın restorasyonunu desteklemeyi hedeflemiştir’.

Gecenin, yardım konusunun ‘küresel ısınma ve bunun verdiği zararların telafi edilmesi’ olarak seçilmesinin, bir sebebi de Atatürk’ün çevreye ve insanlığına geleceğine olan duyarlılığıdır. ‘

Bizler de UkrTurk olarak, bu geceye katılıp, süreci takip ederek sizleri bilgilendireceğiz.

 

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.