$  24.100 UAH /  24.400 UAH  26.800 UAH /  27.200 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukrayna, Brexit sonrası İngiltere ile STA’ya hazırlanıyor

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma süreci Brexit devam ederken, Ukrayna ile İngiltere’nin çıkışının ardınan,  bir STA (Serbest Ticaret Anlaşması) için hazırlık yapıyor.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Ukrayna Ekonomik Kalkınmak,  Ticaret ve Tarım Bakan Yardımcısı Tarac Kaçka, Ukrayna’nın İngiltere ile Brexit sonrası ilişkilere hazırlandığını söyledi.

İki ülke arasında bazı konuların görüşülmekte olduğunu ifade eden Kaçka, ‘ eğer Brexit gerçekleşirse, hangi vergilerin olacağını, hangi belgelerin Britanya tarafından kabul edilmeyeceğini, hangi lojistik sorunların ortaya çıkacağını anlıyoruz. Aslında, Ukrayna hükümeti, AB ile olmayan koşullarda İngiltere ile ticaret yapma olasılığına hazırlanıyor’ diye konuştu.

Bakan Yardımcısı Tarac Kaçka sözlerini “Bu nedenlerden ötürü İngiltere ile Serbest Ticaret Anlaşması imzalamaya çalışıyoruz. Prensip olarak, müzakerelerin 1-1.5 turu içerisinde olduğunu umuyorum. Kasım sonunda bir kez daha İngiliz hükümetiyle müzakere etme fırsatı bulacağımızı umuyorum. İngiltere, prensipte oldukça uygun bir gümrük tarifesi sunuyor. Bu, birçok konuda, bir STA’sı olmadan bile, kabul edilebilir ticaret şartlarına sahip olabiliriz’ diyerek sürdürdü.

UKRTURK.NET KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.