$  26.850 UAH /  27.100 UAH  30.380 UAH /  30.880 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

BM Güvenlik Konseyi Ukrayna tasarısını kabul etti, ‘ateşkese herkes uymalı’

birlesmis  milletler güvenlik konseyiBirleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGD) Rusya tarafından sunulan Ukrayna tasarısını kabul etti.

15 üyenin de desteğini alan tasarıda,12 Şubat’ta kabul edilen Minsk Mutabakatı’na atıf yapılarak taraflara ateşkese tam olarak uyma çağrısı yapıldı.

Tasarıda, Minsk Anlaşması tam metniyle yer alarak buradaki kararların BM Güvenlik Konseyi kararı haline getirilmesi sağlandı.

BM Rusya Daimi Temsilcisi Vitaly Churkin konseyde yaptığı konuşmada, “Minsk Anlaşması bütün taraflar tarafından tam anlamıyla uygulanmalı. Bu belgeyle çelişebilecek ve 12 Şubat 2015’te imzalanan belgenin ruhuna aykırı gelebilecek tek taraflı önlemlerin alınmasını önlemek zorundayız.” dedi.

ABD Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Samantha Power ise konseyde yaptığı konuşmada Moskova yönetimine sert ifadelerle yüklendi.

Power, “Rusya anlaşmalar imzalıyor ve sonra tüm gücüyle onları baltalamak için her şeyi yapıyor. Rusya ulusların egemenlik şampiyonu ve sonra komşularının sınırı yokmuş gibi davranıyor. Rusya’nın masaya getirdiği tasarı çok ironik’

Tasarıda tüm tarafların ateşkese tam olarak uymaları istendi.

http://www.haberler.com/bm-guvenlik-konseyi-ukrayna-tasarisini-kabul-etti-6978096-haberi/

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.