$  24.300 UAH /  24.500 UAH  26.250 UAH /  26.600 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Bursa’da yaşayan Ukraynalılar Vışıvanka kermesi düzenledi, geliri kanser hastası Yana’ya bağışlanacak

Bursa Ukraynalılar Derneği Vışıvanka gününü kutladı.

Etkinlik sırasında yardım toplamak amacıyla vışıvankalar, geleneksel çiçekli taçlar, süslenmiş kaşıklar, tablolar, kurabiyeler ve Ukraynaca çocuk kitaplarının satıldığı kermes düzenlendi. Krmeste kazanılan paranın İstanbul’da 3 senedir kanser tedavisini gören Ukraynalı kız Yana Diakivnıç’a bağışlanacağı bildirildi.

Ukr-Ayna’nın haberine göre, kermes için hazırlanan ürünlerin çoğu, Bursa Ukraynalılar Derneği’nin marifetli üyeleri tarafından yapıldı: çelenkler, süslenmiş kaşıklar, kurabiyeler, taçlar, tablolar ve misafirlere ikram edilen kekler.
Bursa Ukraynalılar Derneği başkanı Viktoriia Borodavchenko ve başkan yardımcısı Kristina Safaniuk etkinlik için Ukrayna’nın farklı bölgelerinin nakış özellikleri ile ilgili hem Ukraynaca ve hem de Türkçe sunum yaptılar. Şarkıcı Kateryna Kılıç Ukraynaca şarkılar söyleyip misafirleri eğlendirdi ve Ukraynaca şarkılar ile karaoke düzenledi. Çocuklar için yüz boyama etkinliği yapıldı. Ayrıca gerçek nakış ile işlenmiş havlulardan fotoğraf çekmek için bir fon oluşturuldu.
Etkinliğe Ukrayna Bursa Fahri Konsolosu Görkem Şehsuvar da katıldı. Vışıvanka gününe gelen misafirlerin çoğu gibi o da Ukrayna’nın geleneksel nakışlarıyla işlenmiş gömlek giymişti. Konsolos organizatörlere teşekkür edip Ukrayna’yı ve Ukrayna kültürünü sevdiğini dile getirdi ve kanser hastası olan kıza toplanan yardıma katkıda bulundu.

Ukr-Ayna

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.