$  27.000 UAH /  27.300 UAH  30.600 UAH /  30.950 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Büyükelçi Tezel’den 19 Mayıs mesajı, 99 yıl önce bugün başlayan bu yürüyüş, başka milletlere ilham veren bir örnek halini almıştır.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel bir kutlama mesajı yayınladı:

Büyükelçilik internet sitesinde ve sosyal medyada yayınlanan mesaj şöyle:

Gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

99 yıl önce bugün başlayan bu yürüyüş, milletimizin azim ve fedakarlığıyla birleşerek saygın bir bağımsızlık mücadelesine dönüşmüş ve milletimizin kendi kaderine hâkim olması ile sonuçlanan, başka milletlere ilham veren bir örnek halini almıştır.

Geleceğimizin teminatı gençlerimizin Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlanan bu bağımsızlık mücadelesinden alacakları ilhamla ülkemizi her alanda daha ileri götürme yolunda gayret göstermeleri onlardan en büyük beklentimizdir. Gençlerimiz, ülkemiz için güçlü ve müreffeh bir gelecek inşa edecek güce ve öngörüye sahiptir.

Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Bu vesileyle ayrıca, Ukrayna’da yaşayan tüm vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve neşeyle hatırlayacakları bir bayram günü diliyorum.

Kiev Büyükelçiliği

Alle Design

About The Author

Related posts

1 Comment

  1. Aslan

    Resmi bayramlarda formaliteden kutluyorsunuz bir msjla başla işe yaradıgınız tartisilir , gençler konsoloslugu aradiginda kaç kere araması lazim telefinlara cevap almasi için ? ( saat 2 den sonra arama yapıyoruz) sadece ben degil birçok ögrencı bu konuda aynı fikirde. Bu konusuyu zaten yaz tatili oldugunda dısisleri bakanlıgına aktarıcagiz . Konsolosluk 200 üzerindeki aramaya cevap vermiyorsa ya çok yogundur yada orada kimse yoktur

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.