$  26.650 UAH /  26.850 UAH  29.700 UAH /  30.150 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Erdoğan – Zelenski telefon görüşmesi; ‘Türkiye Ukrayna’ya koronavirüsle mücadelede tıbbi desteğe hazır’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiler.

1 Nisan günü gerçekleşen görüşmede, korona virüsle mücadelede iş birliği başta olmak üzere ikili ilişkiler ve bölgesel meseleler ele alındığı bildirildi.

Devlet haber ajansı Ukrinform’da yayımlanan habere göre, Ukrayna Devlet Başkanlığı basın merkezinden yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Taraflar, koronavirüsün dünyaya yayılması konusunu ve her iki ülkede de vatandaşların korunmasını sağlamak için alınacak tedbirleri görüştüler. Ukrayna ve Türkiye arasında salgını ve sonuçlarıyla mücadele çabaları ve işbirliğini koordine etmek konusunda görüş birliğine varıldı. ”

Türkiye’den tıbbi yardım sözü

Devlet Başkanlığı Ofisi’nde yapılan açıklamaya göre, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan; Ukrayna tarafının solunum maskeleri ve koruyucu giysiler temini konusundaki taleplerini derhal dikkate alma konusunda söz verdi.

Görüşmede ayrıca, Devlet Başkanı Volodymyr Zelenski, Türkiye’nin Ukrayna’nın toprak bütünlüğü ve egemenliği il Kırım’ın yasadışı ilhakının kınanması ve Kırım Tatarlarına verdiği tutarlı destek için Türkiye’ye teşekkür etti.

Ukrinform

https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/2910210-erdogan-obicae-dopomogti-ukraini-z-respiratorami-ta-zahisnimi-kostumami.html

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.