$  27.130 UAH /  27.400 UAH  30.600 UAH /  31.000 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türk Hava Yolları Ukrayna’da güçleniyor, ‘en çok noktaya uçan yabancı havayolu şirketiyiz’

thy ukrayna 2Bir süre önce Herson uçuşlarına başlayan Türk Hava Yolları, Ukrayna’nın en çok tercih edilen hava yolu şirketleri arasında bulunuyor.

Ülkenin en büyük yabancı hava yolu şirketi kuruluşu olan Türk Hava Yolları Ukrayna Müdürü Hakan Yılmaz, UkrTürk’e konuştu.

İyi günler Hakan Bey, Türk Hava Yolları Ukrayna’da hızla yeni destinasyonlar açıyor.  Herson’dan sonra, Türk Hava Yolları’nın Zaporoje kararı da basına yansıdı. Türk Hava Yolları’nın Ukrayna’daki gelişimi ve bugünkü konumu hakkında neler söylemek istersiniz?

Teşekkür ederim, bugün 108 ülkede 264 destinasyon ile dünya genelinde en çok ülkeye uçan, tek hubtan dünya genelinde en çok uluslararası noktaya uçan ve Skytrax yolcu değerlendirme sonuçlarına göre 4 yıl üst üste Avrupa’nın en iyisi seçilmiş Türk Hava Yolları; uçuş ağında önemli bir yere sahip Ukrayna pazarındaki 22. kuruluş yılında, Ukrayna’ da faaliyetlerine devam eden en eski ve köklü şirketlerden biri olarak gelişimini sürdürmeye devam etmektedir.

Bu kapsamda Kiev, Odesa, Dineprepetrovsk, Lviv şehirlerinin ardından, Ukrayna’daki beşinci noktamız olan Herson uçuş hattını da Ekim 2014 itibariyle hizmete açmış bulunuyoruz.

Donetsk ve Simferopol uçuşlarının iptali yeni destinasyonlar açılmasına mı neden oldu?

Gelişmelerden bağımsız olarak Ukrayna’da büyüme planlarımız bulunuyordu.  Daha önce zorunlu nedenlerle iptal etmek durumunda kaldığımız Donesk ve Simferopol tarifeli seferlerimizin ardından Ukrayna’da yeni bir noktaya daha tarifeli sefer başlattık. Herşeye rağmen Ukrayna’daki gelişim ve kapasite artışımıza devam ediyor olmamız, Ukrayna’ya verdiğimiz önemin ve onun geleceğine duyduğumuz inancın bir göstergesidir.

‘Ukrayna’da en çok noktaya uçan hava yoluyuz’

Halihazırda Ukrayna’da uçuş gerçekleştirdiğimiz beş şehirle Ukrayna’da en çok noktaya uçan yabancı havayolu konumundayız.

Tarifeli kargo ve yolcu uçaklarımızın sunduğu kargo kapasitesi bakımından da Ukrayna’daki en büyük yabancı havayolu şirketiyiz.

Yeni destinasyonlar veya sefer sayılarında artışlar olacak mı?
Bu konularda çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyor. Türk Hava Yolları’nın Ukrayna’da sahip  olduğu göstergeler bizi daha çok yatırım yapmaya ve gelişmeye teşvik etmektedir. Ukrayna’ da açılan ve açılacak yeni uçuş noktalarının yanı sıra halihazırda uçuş gerçekleştirdiğimiz noktalarda da frekans artışları yapmayı ve bu yolla Ukrayna’daki büyümemizi sürdürmeyi hedeflemekteyiz.

Teşekkür Ederiz

UkrTürk

 

Alle Design

About The Author

Related posts

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.