$  24.050 UAH /  24.300 UAH  26.600 UAH /  27.000 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türk iş dünyası Meclis Başkanı Cemil Çiçek ile öğle yemeğinde buluştu

DSC_0412 (1)Ukrayna’daki Türk işadamları Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek ile öğle yemeğinde buluştu.

5 Nisan 2013 Cuma günü Kiev’in en prestijli restoranlarından Lipskiy Asabnyak’ta gerçekleşen yemeğe Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, AK Parti Kayseri Milletvekili ve Türkiye Ukrayna Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Mustafa Elitaş, Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt, Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Barış ve Demokrasi Partisi Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderliğioğlu, Kiev Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Mehmet Ali Erkan, Kiev Kültür ve Turizm Ataşesi Berat Yıldız ile Ukrayna’daki Türk işadamları katıldı.

Yemekte kendilerini tanıtan işadamları Ukrayna’daki yatırım iklimi hakkında bilgilerini paylaştılar. İş dünyasında yaşadıkları sorunları aktaran işadamları, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmekte olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
DSC_0355

Yemek sonrası UkrTürk’e konuşan Uluslararası Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Bekar, “Meclis Başkanımız Cemil Çiçek’in Ukrayna ziyaretinde işadamları ile bir araya gelmesi bizler için moral kaynağı olmuştur. Bizler ülkemizi Ukrayna’da hem işadamları hem de sıradan vatandaşlar olarak en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. İki ülke arasındaki ekonomik, ticari ve siyasi ilişkilerin gelişmesi, Ukrayna’da yaşayan Türk toplumu için büyük anlam ifade etmektedir. ” diye konuştu.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek yemekten sonra Ukrayna’daki Türk basın mensupları ile buluştu. Çiçek toplantıda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

www.ukrturk.net

 

 

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.