$  26.700 UAH /  26.900 UAH  29.500 UAH /  29.950 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Cemil Çiçek, Ukrayna temaslarına Yanukoviç ile görüşerek başladı

cemil cicek2Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, Ukrayna’ya resmi ziyarette bulunuyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, Ukrayna’ya resmi ziyarette bulunuyor.

Beraberinde 4 siyasi partiden milletvekilleriyle birlikte Ukrayna’ya resmi ziyarette bulunan Cemil Çiçek, ilk olarak Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç ile görüştü. Viktor Yanukoviç, konuşmasının başında Cemil Çiçek’in Ukrayna ziyaretinin önemine işaret etti.

Türkiye ile Ukrayna arasında yapıcı ve güvenilir ilişkilerinin giderek derinleştiğini söyleyen Yanukoviç: “Memnuniyetle ifade ediyorum ki, ilişkilerimiz artık yüksek düzeyde stratejik ilişki seviyesine yükselmiş oldu.” dedi. Davetine icabetle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bu sene Ukrayna’ya geleceğini ifade eden Yanukoviç, kendisinin de Türkiye’deki Ukrayna- Türkiye Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin üçüncü toplantısına katılacağını bildirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen sene Kiev ziyaretinde yapılan görüşmelerin faydalı geçtiğini belirten Cemil Çiçek ise, Ukrayna- Türkiye ilişkilerinin stratejik işbirliği düzeyine çıkarılmasının önemini ifade etti.

Çiçek’in yarın Ukrayna Parlamentosu Başkanı Vladimir Rıbak ve Ukrayna Başbakanı Nikolay Azarov ile görüşmesi bekleniyor. İki parlamento arasında işbirliği protokolü imzalanması planlanıyor. Çiçek, Kiev’deki temaslarının ardından beraberindeki heyet ile birlikte 6 Nisan’da Kırım Özerk Cumhuriyeti’ne hareket edecek.

http://www.haberler.com/cemil-cicek-ukrayna-temaslarina-yanukovic-ile-4494691-haberi/

www.ukraynahaber.com

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.