$  27.800 UAH /  28.150 UAH  31.750 UAH /  32.150 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukrayna Büyükelçiliği’nden Rusya’ya kınama

buyukelcilik ukrayna logo elcilikUkrayna’nın Ankara Büyükelçiliği, Kırım Tatar Milli Meclisi’nin faaliyetlerinin durdurulmasının ardından Rusya’ya yönelik bir kınama mesajı yayınladı:

‘Ukrayna Büyükelçiliği, Rusya tarafından geçici olarak işgal edilen Kırım Özerk Cumhuriyeti ve Sevastopol şehrindeki gayriresmi yönetimin Ukrayna’da tanınan ve Kırım Tatarlarını temsil eden Meclisin faaliyetlerinin yasaklanmasına dair kararını şiddetle kınamaktadır.
İşgalcilerin bu kararı, Ukrayna’nın yerli halkı olan Kırım Tatarları dahil olmak üzere insan haklarını ihlal ederek Rusya’nın Ukrayna topraklarında uyguladığı baskıların kanıtıdır.
Büyükelçilik, sadece Ukrayna’nın toprak bütünlüğünün yeniden restore edilmesi durumunda sağlanabilecek milli hakları için verdikleri mücadelede Kırım Tatar halkı ile dayanışma içindedir.
Büyükelçilik, bütün medeni dünyayı ve demokratik güçleri tarihi memleketi olan Kırım Özerk Cumhuriyeti’nde Kırım Tararlarının gelişme ve güvenli yaşam haklarının korunmasına yardım etme çağrısında bulunmaktadır.
Bu bağlamda işgal edilen Ukrayna topraklarında Kırım Tatarlarının kuruluşları özgürce faaliyetlerinin göstermesinin sağlanması, uluslararası örgütlerin ve gözlemcilerin insan haklarını sürekli olarak izleme mekanizmasının başlatılması önemlidir.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği

 

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.