$  24.300 UAH /  24.500 UAH  26.200 UAH /  26.500 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukrayna iş dünyasının kalbi burada atıyor, USPP

m2Ukrayna’nın TUSİAD’ı olarak da adlandırılan. TUSİB’in üyesi olduğu Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (USPP) 1992 ylında kurulmuş ülkenin en büyük iş organizasyonlarından biridir.

Bünyesinde 50 binin üzerinde şirketi barındıran kuruluş Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği USPP,  Ukrayna’nın en büyük ve etkin işadamları organizasyonları arasında gösterilmektedir.

Başkanlığını, Eski Başbakan (hali hazırda Devlet Başkanı Danışmanı) Anatoliy Kinah’ın yürüttüğü USPP,  1992 yılından bu yana faaliyet göstermektedir.

Aralarında inşaat sektörü, hafif sanayi, ağır sanayi,turizm, değerli kağıtlar ve fonlar, uluslararası ilişkiler, güvenlik gibi 30’a yakın komisyonu bünyesinde barındıran kuruluş, üyesi şirketlerin haklarının korunması konusunda aktif rol üstlenmekte, öte yandan yasal düzenlemelerin hazırlanması süreçlerinde etkinliği ile bilinmektedir. uspp

USPP’nin Türkiye’deki muhattabı kuruluşlardan biri de TUSİAD’dır.

USPP’nin 20. kuruluş yıldönümü için hazırlanan kitapta bu noktaya da değinilmiştir.

2012 yılında TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Erkut Yüceoğlu USPP’nin kuruluş yıldönümü için bir tebrik mesajı yayınlamıştır. (tıklayın)

Türk Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği’nin (TUSİB), USPP üyeliği bir ilk olarak değerlendirilmektedir.

Kuruluşun bünyesindeki bazı şirketler şunlar:

Uluslararası Ukrayna Hava Yolları (MAU), Ukrtelekom, Ukrayna Demir Yollar, Philip Morris, Vab Bank, Bogdan, Galnaftogaz, Vikoil, TAC, Obolon, Kraz, THK – British Petrol, Motor Siç.

www.ukrturk.net

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.