$  27.700 UAH /  28.000 UAH  31.520 UAH /  31.870 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukrayna’da bir ilk, “Türk işadamları için yeni fırsatlar açıyoruz”

TUSİB USPPTUSİB’den Ukrayna’da bir ilk…

Kiev merkezli Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) Ukrayna’nın önde gelen iş adamı kuruşlarından Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği’ne (USPP) üye oldu.

Ukrayna’daki Türk iş dünyası için yeni fırsatalar oluşturmasının yanı sıra, Ukrayna’daki Türk yatırımcısının ve girişimcisinin Ukrayna iş çevreleri ile daha yakın ilişkiler kurmasına olanak sağlayacak bu üyelik Ukrayna’da bir ilk olması açısından da önem taşıyor.

17 Mayıs’ta gerçekleşen USPP Genel Kurul toplantısı sonrası UkrTürk’e açıklamalarda bulunan TUSİB’in Devlet Otoriteleri ve Diğer Kurum/Kuruluşlar ile İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Rasim Bekmezci, üyeliği değerlendirdi.

TUSİB olarak Ukrayna’daki Türk işadamları için yeni fırsatların önünü açmayı hedeflediklerini kaydeden Bekmezci, reel sektörün temsilcileri olarak iş dünyasının yaşadığı sorunların çözümünü ve iş fırsatlarını yerinde aradıklarının altını çizdi.

Bekmezci şunları söyledi:

DSC_0180“Öncelikle TUSİB’in bu adımının Ukrayna’daki Türk iş dünyası için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. 

TUSİB Yönetim Kurulu olarak, Ukrayna devlet organları ve Ukraynalı iş adamları kuruluşları ile sıkı işbirliğine önem veriyoruz.  Bu çerçevede yürüttüğümüz çalışmaların sonucunu almanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

“Reel sektörün sorunlarını biliyoruz”

TUSİB olarak, üreticinin, Ukrayna’da yatırım yapan, bu ülke ile ticari ilişkiler içinde bulunan işadamlarının sorunlarını biliyor, yakından takip ediyoruz. tusib uspp

Bu nedenle, işadamlarımızınn yaşadıkları sorunların çözümü ve Ukrayna’da yeni iş fırsatları yaratılması için önceliği Ukraynalı iş adamları örgütleri ile yakın ilişkide bulunmaya verdik.”

 

“Bu ülkede yaşıyor, bu ülkede yatırım yapıyoruz”

“Türkiye ve Ukrayna birbirini stratejik partner olarak tanımlayan iki büyük ülke. Hem ekonomik ve ticari ilişkiler hızla gelişiyor. Ukraya’daki Türk yatırımları düzenli olarak artıyor.”

Bizler yatırımlarını Ukrayna’da yapan, bu ülkenin risklerini alan, iş ve gelecek hedeflerini Ukrayna’da ya da Ukrayna ile yapan işadamlarıyız.

TUSİB olarak öncelikli  hedeflerimiz arasında Türk iş camiasını Ukrayna iş çevreleri ile daha sık bir araya getirmek, yeni iş fırsatları yaratılmasına katkı sağlamak, Türk işadamlarımızın sorunlarının çözülmesi için girişimlerde bulunmak, iki ülke arasındaki yatırım ve ticaret ilişkilerinin artmasına katkı sağlamak bulunuyor. 

Ukraynalı yatırımcılara ülkemizde yatırım yapmaları konularında destek olmak ve kendilerin yol göstermek de amaçlarımız arasında.

“Somut projeleri hayata geçiriyoruz”

Bunları yaparken, Ukraynalı iş organizasyonları ile lafta kalmayan somut işbirliğine gidilmesi gerektiğine inanıyoruz. Birliğimizin USPP’ye üye olması bizler için mutluluk kaynağı.

Öte yandan önümüzdeki dönemde benzer işbirliği projelerini hayata geçireceğimizi bildirmek isterim. tusib-log2

TUSİB olarak, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ercan Bekar, Yönetim Kurulu Başkan Vekillerimiz ve üyelerimiz ile Ukrayna’daki Türk toplumunu ileri taşıyacak, profesyonel ve somut projelerin hayata geçirilmesi için çalışmaya devam edeceğiz.

Bu çerçevede, Birliğimizin USPP’ye üyeliğinin Ukrayna’daki tüm Türk işadamları için hayırlı uğurlu olmasını ve hepimiz için olumlu sonuçlar getirmesi diliyorum.”

www.ukrturk.net

F.Serkan BAĞ

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.